Мъж роди момче на своя приятел. Уайли Симпсън е роден като жена, но на 21-годишна възраст решава, че ще се чувства по-добре като мъж.
Темата за различията в сексуалната ориентация на отделните хора навлезе по-осезаемо в общественото ни пространство. За това помогна и Истанбулската конвенция. Къде е границата на нормалните взаимоотношения между мъжете и жените, и изобщо има ли такава вече?
Според психолога Маргарита Бакрачева прекаленото преекспониране на толерантността към различията може да има негативен ефект.
„Когато става въпрос за толерантност, натрапването може да има обратен ефект. Информираността също трябва да има своята граница. Когато става въпрос за Истанбулската конвенция, хората усещат наложената толерантност. Нямам нищо против различните ориентации. Имам против парадирането“, обясни тя в „България сутрин“.
Пред Bulgaria ON AIR Пол Найденов посочи, че трябва да си дадем сметка, че при такива теми фокусът се сменя от ежедневните проблеми на обществото.
„Все по-често някои кръгове започват да говорят за домашното насилие. Когато се появи такава чувствителна тема като еднополовите връзки, стига се до скандал. Говорим за отместване на вниманието. Никой не говори за право на избор. Хората се раждаме такива каквито сме. Един транс човек не избира своята сексуална идентичност. Интерсекс хора са тези, родени извън рамките на мъжа и жената. Това не е измислица – съществуват. Това са фактите. В България има еднополови двойки, които отглеждат деца“, добави още Найденов.
Гледайте видеото с целия разговор по телевизия България ON AIR.